התקשרו עכשיו1-599-5000-59 דלג לתוכן המרכזי

יתושים ??? זו המומחיות שלנו !!!

זקוקים לייעוץ וכתיבת תכנית עירונית למיגור יתושים? מחפשים פתרונות יצירתיים להתמודדות עם יתושים? רוצים חברה שיש לה את הניסיון להתמודד עם מפגעים ברמה העירונית, אך גם את היכולת לתת מענה ויחס אישי לתושבים?
פנו אלינו! אחרי הכול, יתושים זו המומחיות שלנו !

היתושים היוו מטרד בישראל מראשית ימיה. בעבר הם איימו על חיי התושבים על ידי מחלת המלריה, וגם כיום הם נחשבים למזיקים התברואיים הבעייתיים ביותר.  
עקיצות יתושי הקולקס מדירות שינה מעיני התושבים מדי קיץ. עקיצה זו היא זו שגורמת להדבקות בקדחת מערב הנילוס במקומות שונים ברחבי הארץ ואף למקרי מוות. העברת מחלות ע"י יתוש הנמר האסייתי היא עניין של זמן בלבד, שכן הוא ידוע בעולם כיתוש מסוכן המעביר יותר מעשרים מחלות שונות.
לקריאת כתבה שפרסמנו על יתושים ועל יתוש הנמר האסייתי בפרט לחצו כאן

הדברת יתושים ללקוחות פרטיים

 • סריקה יסודית של חצר הבית והחצרות השכנות לזיהוי מקורות הדגירה של יתוש הטיגריס האסייני: נקודות ניקוז עירוניות, מאגרי מים, בריכות, מזרקות ביתיות.
 • טיפול בבעיה מהשורש : ייבוש מקור הדגירה, פיזור חומרי הדברה בתוך מאגר המים, ריסוס בשטח.
 • שימוש בחומרי הדברה 'ירוקים' ידידותיים לסביבה.
 • אספקת פתרונות משלימים להגנה מלאה: מכשיר אלקטרוני חדשני לריפוי עקיצות, תכשירים דוחי יתושים, מלכודות יתושים מקצועיות למכירה או השכרה.
 • הדרכה מקצועית למניעת חזרת יתוש הטיגריס האסייני מכיוון לא צפוי...
 • ליווי הלקוח להבטחת שביעות רצון מלאה.


פנו אלינו להזמנת שירותי סריקה, זיהוי וטיפול במוקדי התפתחות היתושים בסביבת ביתכם

מידע נוסף על היתושים:

יש לזכור שתי נקודות חשובות כשמטפלים במפגעי יתושים : 
1. בעיית מפגעי היתושים היא אזורית, חוצת גבולות, שכן מקום דגירתו של היתוש יכול להיות במרחק רב (כדי מספר קילומטרים) מהמקום בו נמצא הפונדקאי (הנעקץ). 
2. האחריות לטיפול במפגע מוטלת על הציבור ועל הרשויות כאחד.
תוכניות פעולה להפחתת יתושים יכולות לשלב פעילויות שונות כגון: קטילת יתושים בוגרים ו/או זחלי/גלמי יתושים באמצעות חומרי הדברה כימיים ו/או ביולוגיים, ניהול סביבתי (תכניות ניטור, מיפוי), תחזוקת תעלות למניעת מעצורי מים, הדברת עשבייה, אכיפה וחקיקת חוקים כנגד אי מניעת היווצרות מפגעים, חינוך והסברה.
עלות שנתית ממוצעת של תכנית מקיפה להדברת יתושים בדרום קליפורניה, ארה"ב, הינה 2.25 דולר לבית אב. במחוז Orange העלות היא כ- 5 דולר ובמחוז The Greater Los Angeles כ- 4.07 דולר. בעמק נהר הריין בגרמניה העלות היא כ- 1.20 דולר לאדם לשנה.  

 

לקריאת כתבה שפרסמנו על אתרי בניה כבתי גידול ליתושים במרחב העירוני לחצו כאן.
 
מדי שנה בתקופת הקיץ נוקטות הרשויות המקומיות בישראל בצעדים למזעור נזקי מפגעי היתושים העוקצים. דרכי הטיפול שונות וכוללות: ייבוש שלוליות ומוקדי מים, הדברת זחלי יתושים, הסדרה של תעלות ניקוז, ניטור, הסברה ופעולות נוספות. עלויות הטיפול נעות בטווח שבין עשרות למאות אלפי שקלים בשנה. האגף ללחימה במזיקים הנו הגוף האחראי במשרד להגנת הסביבה על סיקור המזיקים והנחיה בנוגע להתמודדות עמם בדגש על אמצעי מניעה (http://www.sviva.gov.il). בתוקף תפקידו נוקט המשרד באמצעים לפיקוח ובקרת מפגעי יתושים וכן קובע את המדיניות על פיה מתנהל הטיפול בנושא. המשרד ממנה מפקחים האחראים על ביצוע ואכיפת התקנות והחוקים הקשורים ללחימה במפגעי יתושים (פקודת בריאות העם , 1940). עד לפני מספר שנים פרסם המשרד להגנת הסביבה קולות קוראים לתמיכה כספית ברשויות מקומיות בנושאים שונים לרבות מאבק ביתושים. במסגרת זו תוקצבו מדי שנה מס' רשויות ברחבי הארץ. בשנת 2010 הקציב המשרד סכום של מיליון וחצי ₪ לכלל הרשויות במדינה.
 
ניטורים שירותי אקולוגיה מפקחת מדי שנה על מאות בתי גידול ליתושים ברחבי הארץ
 
מאז פלישת יתוש הטיגריס (הנמר) האסייני לישראל אנו עוסקים מדי יום באיתור, טיפול ופיקוח על בתי גידול קטנים ומזדמנים (רובם בשטחי הפרט). השירות ניתן ע"י אנשי שטח מיומנים ומקצועיים. 

שירותים נוספים למוסדות ולרשויות מקומיות:

 • כתיבת תכניות עבודה מקיפות לטיפול ביתושים
 • הצבת מלכודות לדיגום  יתושים לצורך הגדרה ובדיקת פתוגנים
 • ביקורת ומעקב אחר בתי גידול קבועים כגון תעלות, נחלים, מאגרי קולחים וכיו"ב
 • מתן המלצות לביצוע הדברה
 • ביקורת לאחר הדברה 
 • בדיקות יעילות לחומרי הדברה לזחלי יתושים
 • כתיבת מאמרים וכתבות להעלאת מודעות הציבור
הדברת יתושים
הדברת יתושים